Offering you a complete choice of products which include threaded body hydraulic cylinders.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Thread Location | PLOUGH CYLINDER |
| Operation Type | Double Acting |
| Max Pressure | 250 bar |
| Thread Size | M30 |
| Bore Size | 50 mm |
| Stroke Length | 250 mm |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Apex |
| Capacity | 73.6 Ton |
| Operating Mode | Manual |
| Surface Finishing | Zinc Coated |
| Diameter | 50mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
Kunal Hingrajia (Partner)
Apex Hydrotech
Ground Floor, G-713, Apex Hydrotech, Almighty Gate, Metoda Gidc, Silver Bettery, Metoda
Rajkot - 360021, Gujarat, India